Kirjeldus
Miks Aquaforte Ultrabead® ?
Lihtne..
Ultrabead helmesfilter on konkurentsitult PARIM võimalik filtreerimislahendus igat tüüpi välitingimustes asuva basseini ja muu ujumisveekogu jaoks. Kuigi enamik basseinitehnika müüjatest propageerib välibasseinide tarbeks kasutada analoogselt sisebasseinidega liivafiltreid, jäetakse sageli mainimata nende liivafiltrite reaalne hooldusvajadus – liivafilter ummistub näiteks lenduva õietolmu perioodil (mai algusest jaanipäevani) väga kiiresti. Päikselistele ja tuulevaiksetele kevadpäevadele järgneva pisut tuulisema päeva korral räägime siin loetud tundidest. Väiksemate, kaetud basseinide puhul õietolm enamasti suureks probleemiks ei ole, sest peale ujumist tõmmatakse basseinile taas kate peale, kuid erilise kuju või suurema basseini puhul pole katmine tihti üldse võimalik.

Silma Retreat välibassein Haapsalus

Siili kvartali välibassein Tartus
Kuidas Ultrabead® toimib?
Helmesfiltrid on suletud surveanumad, mis on täidetud miljonite hõljuvate plasthelmestega. Kuna need helmed on veest pisut kergemad ja ei leba filtrianuma põhjas, siis tagab see vabama vee liikumise ning seeläbi oluliselt efektiivsema mehaanilise filtreerimise.
- Ultrabead mehaaniline filtreerimine: Pumba surve surub vett helmeste vahelt läbi, samas kui mustuse osakesed jäävad helmeste vahele kinni. Täpselt sama tehnoloogiaga toimivad kõik basseini liivafiltrid. Suurim eelis Ultrabead filtril on siinkohal filtri puhastamise tehnoloogias. Filtri puhastamine toimub koostöös õhupumbaga. Õhupump võimaldab kogu filtri sisu läbi raputada ja filtri pesutsükli järgselt on kogu filtri sisemus täielikult puhastatud. Võrdluseks liivafiltrite puhul on filtrimaterjal staatiline ja pesu korral uhutakse enamasti välja ainult liiva pinnale kogunenud suuremad mustuse osakesed. Filtriliiva sügavamatesse kihtidesse takerdunud osakesed jäävad sinna kuni filtriliiva väljavahetamiseni. Ultrabead filtrimaterjali ei pea kunagi eemaldama, täiendavalt puhastama ega vahetama.
- Ultrabead bioloogiline filtreerimine (bioloogiliste veekogude korral): plasthelmeste pinnalaotus on umbes 1600 m²/m³ helmeste kohta. Biokile kiht helmeste peal annab seega tohutu täiendava pindala bakteritele asustamiseks ja lämmastiku, nitriti ja nitraadi eemaldamiseks.
Kuidas ja kui tihti on vaja helmesfiltrit hooldada?
Filtri tagasipesu ehk puhastus toimub sarnaselt liivafiltritega – keerate kraani vastavasse asendisse ja loetud minutite möödudes tagasi normaalsesse reziimi. Vahepeal mõned liigutused multiport kraani liigutamist ja õhupumba sisse/välja lülitamist. Läbipaistva pesuvee monitooringu akna kaudu on võimalik samal ajal jälgida filtri pesu progressi ja täpselt õigel hetkel ka filtri puhastamine lõpetada (kui pesuvesi on silmnähtavalt puhas). Säästab tohutul hulgal vett, kuna puudub vajadus liialt palju vett tagasipesuks kasutada. Täpselt nii palju, kui tarvis. Kui süsteem on optimaalselt üles ehitatud, siis on puhastustsüklit tarvis teha üldiselt 1 kord kuus. Hooldusvajaduse intervall sõltub loomulikult ka sellest, kui suur on basseini kasutuskoormus. Näiteks kevadel õietolmu ajal võib olla vajadus ka pisut tihemini filtrit puhastada, kui veekogu asub näiteks mändide või muude rohke õietolmuga puude läheduses jne.
- Puhas vesi (filtreerimine kuni 10 mikronini ! )
- Kompaktne (< 1m²)
- Madalam energiatarbimine (tänu multiport kraani möödavoolule)
- Kõrgeima kvaliteediga filtrianum
- Automaatse tagasipesu lisamise võimalus
- Usaldusväärne ja Eestis mitmetes kohtades toimiv lahendus välibasseinidele!
Tehnilised andmed:
- Filtrid tarnitakse koos ettenähtud filtrimaterjaliga (plastikhelmed).
- Kõik mudelid on standardselt varustatud õhupumba klapi konstruktsiooniga ja standardse multiport kraani möödaviiguga, et vähendada kraani konstruktsioonist tulenevat takistust igapäevase filtreerimisprotsessi ajal.
- UltraBead-filtrid on valmistatud purunematust termoplastist usaldusväärse survevalu meetodil.
- UB60 ja UB100 mudelitel on 63mm torustik optimaalseks vee läbivooluks.
- UB140 mudelil on Ø75 mm torustik, mis tagab veelgi väiksema väbivoolu takistuse.
- Soovitatav pumba võimsus: pump peaks suutma 2-3 meetri veesamba juures (0,2-0,3 bar) pumbata 1 tunni jooksul läbi filtri umbes poole basseini veemahust.
- Filtrite maksimaalne läbilaskevõimekus: UB-60 – 18 m³/h, UB-100 – 24 m³/h, UB-140 – 30 m³/h (25 m³/h Ultratronic tagasipesu automaatikaga)
- Maksimaalne töörõhk 2,5 bar.
Soovituslikud veekogu vee mahud Ultrabead filtri kohta:
- UB-60 kuni 80m³
- UB-100 kuni 120m³
- UB-140 kuni 200m³
Kaladega asustatud veekogudel arvestada 2x väiksemad veekogu mahud.